'LANETLİ ANAHTAR' 12 Ağustos'ta sinemalarda | Ses MagazinSes Magazin

27 Ekim 2020 - 10:16

‘LANETLİ ANAHTAR’ 12 Ağustos’ta sinemalarda

‘LANETLİ ANAHTAR’ 12 Ağustos’ta sinemalarda
Son Güncelleme :

10 Ağustos 2016 - 18:02

Türkiye korku sinemasında önemli bir rol oynayan ‘Lanetli Anahtar’ korku ve gerilim filmi seyircinin karşına farklı bir strateji ile çıkıyor. Mars grubun dağıtımını üstlendiği film 12 ağustosta izleyiciyle buluşuyor.

Yapımına 2015’te başlanan, 2016’da biten, senaristliğini ve yönetmenliğini Hasan Gökalp’in üstlendiği ‘Lanetli Anahtar’ isimli korku ve gerilim filmin fragmanı sosyal medyada büyük ilgiyle bir milyonun üzerinde izlenime sahip oldu. Filmin çekim aşamasında birçok konuyla hem  televizyonlarda hem haber siteleri hem de gazetelerde gündem olan Lanetli Anahtar sinema filmi beyazperde.com’da yüksek tıklamalar ve yoğun ilgi nedeniyle en popüler film olarak bir hafta listede yerini alarak ve en çok beklenen film olarak temmuz ayı ve ağustosu kimseye kaptırmadan yerini korumaya devam ediyor.

Hasan Gökalp’ten dikkat çekici açıklamalar;

Lanetli Anahtar filminin senaristliğini ve yönetmenliğini yaparken bir çok filmde kullanılan ve seyirciler tarafından sürekli eleştiri alan standart teknikler yerine farklı yenilikler getirdik. Dolayısıyla film kurgu aşamasındayken, eleştirmenin fikirlerini aldık. Hepsi de çok farklı ve güzel format olduğunu dile getirdi. Bizim film daha çok genç nesle hitap eden sürükleyici bir film oldu. Filmi çekmeden önce Manisa’ya gittim ve büyüyü çözebilecek ilim sahibi bir insanın yanına gittim. Bu insan ısrarlarıma rağmen benden bir kuruş para almadı. Bu insan bana büyüyü çözebilecek ve Kur’an’dan şifreli ayetler verdi. Bir, iki haftalık okumayla kendi iradenle büyüyü çözebileceğimi söyledi. Şüphesiz ki o ayet ve sürelerden hiç endişe etmedik, okuduk ve faydasını gördük. Sonra kendisini arayıp teşekkür ettik. Şimdi biz bu filmi çekerken bu duaları insanlar okusun ve hiç kimseye gitmeden kendi iradesiyle çözsün diye filme konu ettik. Bu duaların sayısı var ve okunacak belirli vakitleri var. İnanıyorum ki okuyan herkes şifa bulur ve huzura kavuşur. Herkesin izlemesini tavsiye ederim. Bir taraftan korkacağız, bir taraftan da kendisine büyü yapıldığından şüphelenen insanlara bir çözüm bulacağız.

Hasan Gökalp Lanetli Anahtar - Afiş

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.