TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS DENETİMİ | Ses MagazinSes Magazin

28 Kasım 2020 - 12:02

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ
Son Güncelleme :

24 Mart 2020 - 19:23

12 views

Türkiye’de koronavirüse önlem kapsamında yapılan uygulamalarda bu sefer yolcuların ve sürücülerin ateşi ölçülerek denetim yapıldı.

Türkiye’de koronavirüs salgınını önlemek için alınan kararlar kapsamında, Bartın-Zonguldak ve Bartın-Karabük yolu üzerinde uygulama yapıldı.

SÜRÜCÜLERİN VE YOLCULARIN ATEŞİ ÖLÇÜLDÜ

UMKE ekipleri özel kıyafetlerini giyerek, trafik ekiplerinin durdurduğu araçların sürücülerinin ve araçlarda bulunanların ateşlerini kontrol etti.

Ekipler, ayrıca araçlarda bulunanların yurt dışı hikayeleri olup olmadığını, yakınlarından birinin yurt dışı öyküsünün olup olmadığını sordu.

ARAÇLAR DURDURULDU

UMKE sorumlusu Yalçın Yurdusev, “İl dışından gelen araçlar durdurulmakta, vatandaşlarımızın ateş ölçümü yapılarak öksürük, nefes darlığı şikayeti olup olmadığını ve son 14 gün içerisinde kendisinin ve yakınlarının yurt dışı öyküsü sorgulanmaktadır. Ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayeti yaşayan kişilere rastlandığında, bakanlığımızın belirlediği politikalar dahilinde gerekli koruyucu önlemler alınarak kişinin ambulansla hastaneye nakli sağlanacak.” dedi.

Uygulamada, koronavirüs şüphesi olan kimseye rastlanılmadı.

JANDARMA KONTROL NOKTASI

Benzer uygulama, Hakkari’de de yapıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamda, il merkezine gelen araçlardaki yolcular, jandarma kontrol noktasında sağlık görevlilerince muayene edildi.

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.