TRUMP’TAN FLAŞ AÇIKLAMA: BU SEÇİMLER SAHTEKARLIK DOLU | Ses MagazinSes Magazin

21 Ocak 2021 - 20:20

TRUMP’TAN FLAŞ AÇIKLAMA: BU SEÇİMLER SAHTEKARLIK DOLU

TRUMP’TAN FLAŞ AÇIKLAMA: BU SEÇİMLER SAHTEKARLIK DOLU
Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 15:46

44 views

Donald Trump başkanlık seçimlerinde hile yapıldığını öne sürdüğünden bu yana bu olayın peşini bırakmamaya devam ediyor. Trump yaptığı son açıklamada,  seçimlerin sahtekarlık dolu olduğunu belirterek, “İnsanların 5 yılda geliştirilemez dediği aşılar ile geldim.” ifadelerini kullandı.

Başkanlık seçimleriyle ilgili tavrını sürdüren Trump, hile iddialarıyla ilgili henüz işlem yapılmadığını söyledi.

 

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım seçimlerinden bu yana ilk defa katıldığı bir televizyon programında, seçimlerle ilgili ne Adalet Bakanlığı’nın ne de FBI’ın bir araştırma başlattığını söyledi.

Joe Biden’ı henüz seçilmiş başkan olarak tanımayan Trump, “Bu seçimler sahtekarlık dolu” diyerek kendisine ait binlerce oyun Biden’ın hanesine yazıldığını iddia etti.

 

“ÜLKENİN UTANÇ KAYNAĞI”

Seçimlerde kullanılan sistemlerin, oyları İspanya ve Almanya’da saydığını da iddia eden Trump, kendisine karşı çalıştığını öne sürdüğü ABD Başsavcısı John Durham’ın nerede olduğunu sordu.

Adalet Bakanlığı’nın seçimlerde hile iddialarına karşı harekete geçme konusunda geciktiğini dile getiren Trump, FBI’ın konu ile ilgisiz olduğunu belirterek, “Ülkenin utanç kaynağı” dedi.

 

“5 YILDA GELİŞTİREMEZ DEDİLER…”

ABD’de 13 milyondan fazla vaka ve 266 binden fazla insanın hayatını kaybetmiş olmasına rağmen Trump “Dünyanın genelinden daha iyi durumdayız” diye konuştu.

“Işık hızı operasyonu” sayesinde aşının bulunduğunu iddia eden Trump “İnsanların 5 yılda geliştirilemez dediği aşılar ile geldim.” ifadesini kullandı.

 

Kaynak: ensonhaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.