TRUMP VE PENCE SÜREKLİ TEST YAPTIRACAK | Ses MagazinSes Magazin

28 Kasım 2020 - 02:59

TRUMP VE PENCE SÜREKLİ TEST YAPTIRACAK

TRUMP VE PENCE SÜREKLİ TEST YAPTIRACAK
Son Güncelleme :

07 Nisan 2020 - 10:51

ABD Başkanı Trump, ülkedeki test kiti miktarının yetersiz olduğu söylentilerine, “Köşe başlarında bekleyip test yapamayız.” sözleriyle yanıt verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, kendisinin ve Başkan Yardımcısı Mike Pence‘in, düzenli aralıklarla koronavirüs testi yaptıracağını kaydetti.

Trump, Koronavirüs ile Mücadele Görev Gücü’nün Beyaz Saray’da düzenlediği günlük basın toplantısında konuştu. Konuşmasına, “Virüs ile savaşın zor bir safhasına giriyoruz.” şeklinde başlayan Trump, koronavirüs teşhisi konulan ve bugün yoğun bakıma alınan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın durumunu değerlendirdi.

“İYİ DİLEKLERİMİ İLETİYORUM”

Johnson’ın, yoğun bakıma alınmasından dolayı üzgün olduğunu belirten Trump, “Çok iyi bir dostum olan Johnson’a en iyi dileklerimi iletiyorum. Yoğun bakıma alınmak ciddi bir mesele. Amerikan halkı, Johnson için dua ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

JOHNSON’A DOKTOR GÖNDERDİ

Trump ayrıca, koronavirüs tedavisi üzerine çalışan iki Amerikan firmasından uzmanların da yardımcı olmaları için Boris Johnson’ın doktorlarının yanına gönderildiğini belirtti, ancak firma ismi vermedi.

“ DÜZENLİ ARALIKLARLA TEST YAPTIRACAĞIZ

Sürekli kendisi ve ekibi maske takmadığı için eleştirilen Trump, “Hem ben hem de Başkan Yardımcısı Mike Pence, düzenli aralıklarla test yaptıracağız.” dedi.

PENCE’İN TEST SONUCU NEGATİF

Mike Pence ise bu sabah bir test yaptırdığını ve sonucunun “negatif” çıktığını dile getirdi.

Trump, ABD‘deki test kiti miktarının yetersiz olduğu iddialarını ise “Biz federal hükümetiz. Biz köşe başlarında bekleyip test yapamayız.” sözleriyle eleştirdi.

Virüse karşı alınan ve 30 Nisan’a kadar uzatılan virüs önlemlerinin bu tarihte gevşetilip gevşetilemeyeceği konusunda Trump, “Bu konuda yorum yapmayacağım.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.