SON HABER AHU KIZINA ULAŞTI | Ses MagazinSes Magazin

28 Kasım 2020 - 01:36

SON HABER AHU KIZINA ULAŞTI

SON HABER AHU KIZINA ULAŞTI
Son Güncelleme :

13 Eylül 2017 - 0:17

21 views

Huysuz ve bir o kadar da tehlikeli olan İrma kasırgası Amerika’ya son on yılın en büyük zararını verdi ama ailesi gurbette olan Türkleri de heyecan fırtınası içine soktu.
Elektriklerin kesildiği, 13 milyon insanın teknoloji mağduru olan fırtına bölgesinde insanla doğanın mücadelesine dönen olay Türk televizyonlarında da yankı buldu.
Amerikalı gurbetçi denilince akla gelen ilk isim olan Ahu Tuğba tedavi için geldiği Türkiye’de bin pişman oldu. Hatta hastanelik de…
İki gündür Tv ekranında programlara bağlanan Ahu Tuğba kızı Anjelik’e ulaşamadığını gözü yaşlı olarak anlattı. Ünlü bir annenin çığlıklarına dönüşen bu anlatım Tv programlarının iştahını kabartmış olacak ki, bir yarış başladı. Uykusuz gecelerin ardından soluk almaya çalışan Ahu Tuğba’yı durumdan sonuç çıkartıp reklama dönüştürmeye çalıştığı iddiaları bile yükseldi. Oysaki durumu çok yakından bilen ve takip eden iki gazeteci vardı. Biri Nurcan Sabur’u diğeri de bendeniz Savaş Kalafat… Ahu ile yaptığım bütün telefon görüşmeleri hafızamda özel kayıtta iken onun çektiği ıstırabın yakın tanığı olduğu oldum. Sürekli Amerika’dan gelecek olan telefonun sesine kilitli olan Ahu Tuğba sağlık problemi geçiriyordu. Doktorun önerdiği özel uyku odasında tedaviye alınma teklifini bile geri çevirmişti… İki gün içinde tanıdığı tanımadığı numaralardan onlarca çağrı alan Ahu tuğba ile bugünkü ilk konuşmam 46 dakika sürdü. İkinci konuşmam ise sadece 15 dakika… İlk konuşma bir kaostu. Gözyaşları ve sıkıntı vardı. “En son Cumartesi günü mesajlaştım” diyordu Ahu Tuğba. Ama bugün akşamüzerine doğru olan konuşma yüreklere su serpmişti ve Ahu Tuğba bu kez sevinçten ağlıyordu… Miamiye giden Türk Konsolosa ulaşan Ahu Tuğba ilk müjdeyi alıyor kızıyla ilgili. Konsolos bey “Pazar günü kızınıza ulaştık” diyordu. Allah’ın takdiri o sırada Anjelik’ten annesine bir mesaj geliyordu.
Ahu’ya yakın olamayanlar bilmez onların ev hallerini. Hemen detay verelim. Anjelik Amerika’da tek katlı ağaç bir evde oturuyor. Bu evin hemen arkasında ağzına kadar timsah dolu bir kanal var. Ve Anjelik o evde tek başına kalıyor. Annesi gitmeden önce uyarıyor kızını. “İnternete fazla takılma derslerine bak!”
Anjelik internetini kapattırıyor. Üstüne genç kızın telefonu da kapanıyor. Yani dünya ile bağlantısı yok. Sadece dünya dediği suların, yollarda rüzgârın da etkisiyle nehir gibi aktığı ortam.
Bu suların içinde ne var Allah bilir. Timsah ta çıkabilir, başka bir şey de, sürüklenen bir cesette… . Bu nedenle polis sürekli anons ediyor. Dışarı çıkmak yasak diye. Hatta Ahu ile görüşmemizdeki bir detay bana göre daha korkunç. Polis yağma ve kargaşadan dolayı vatandaşlarına silah doğrultuyor. Kadın erkek hiç ayırmadan. Anjelik bu yüzden bir yere de çıkamıyor doğal olarak…
Neyse konuya gelelim, anne kızın kavuşma anına… Konsolosla görüşmenin son kısmındaki küçük detayı verelim de olay aydınlanmış olsun.
Ahu soruyor: Siz Türkiye’deki yayınları seyrediyor musunuz? diye
Konsolos bey: Ahu Hanım Allah aşkına biz yayınları nasıl seyredelim. Hele böyle bir durumda ne yayını…
Ahu soruyor sizin konsolosluğunuzda çalışan Cengiz adında biri var mı diye.
Konsolos bey hayır öyle biri yok diyor…
Bu detayı neden veriyorum biliyor musunuz birileri anlasın da hata yaparken daha dikkatli olsun diye… Neyse yine dönelim mutlu buluşmaya.
Konsolosla görüşmesini yarım kesen Ahu Tuğba sevinç çığlıkları ardında kızını arıyor telefonla. Malum Anjelik’in telefonu kesik. Kredi kartı hangi durumda belli değil. Belki de son kuruşa kadar kullandı. Marketten aldığı iki tavuğun bir tanesini yaşlı bir kadının mağdur bakışlarına dayanamayarak veren Anjelik kuvete doldurduğu su ile afet altında koca dört gün geçirdi… Anne kız birbirine sesle sözle kavuştu. Ahu artık rahat rahat uyuyabilir. Hişşt televizyoncuların rahatsız etmeyin sakın. Ahu uyuyor. Mışıl mışıl…

Savaş kalafat

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.