SALİH GÜNEY VELİAHTINI ARIYOR | Ses MagazinSes Magazin

30 Kasım 2020 - 23:21

SALİH GÜNEY VELİAHTINI ARIYOR

SALİH GÜNEY VELİAHTINI ARIYOR
Son Güncelleme :

15 Ocak 2017 - 18:10

Prens lakaplı Salih Güney sinemanın yeni “Prens”ini arıyor

Türk sinemasının “Prens” lakaplı 56 yıllık çınarı Salih Güney yerine geçecek veliahtını seçmek için kolları sıvadı. Sanatçı seçeceği yetenekli genç oyuncuyu yetiştirerek Türk sinemasına kazandırmak istiyor.
Devlet Konsevatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan 1960 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Tarla Kuşu oyunuyla sahneye çıkan sanatçı, 28 Şubat’ta Antalya Starlight Resort Hote Side’de gerçekleştirilecek “Sinema Güzeli” yarışmasının jüri üyelerinden biri olacak. Yarışmaya katılacak olan gençler arasından Sinema Güzeli Kral ve Kraliçe’sinin seçilmesinden sonra Salih Güney kendi oyu ile bir de Sinema Güzeli Prensi’ni seçecek. Seçilen genç ünlü oyuncunun veliahtı olarak ilan edilecek. 56 yıllık oyunculuk kariyerinde yüzü aşkın film ve dizide rol alan Salih Güney “Şimdiye kadar hiç veliahtım olarak bir oyuncu belirlememiştim. Bu yarışma benim için bir fırsat oldu ve 56 yıllık sinema hayatımdan sonra veliahtımı seçmek istedim. Seçeceğim yetenekli ve yakışıklı oyuncu adayının oyunculuk eğitimini de üstleneceğim” dedi.
Yıllar önce her yıl düzenlenerek sinemasının kral-kraliçesinin seçildiği ve seçilenlerin o yıllar da sinema filmlerinde boy gösterdiği nostaljik geleneksel yarışma “Sinema Güzeli” yarışması günümüzde BONNE VIE dergisi ile devam edecek. Vizyon Production, Bonart Ajans ve Antalya Holiday Medya iş birliğiyle organizasyonu gerçekleştirilecek yarışmanın sunuculukları ise Ceren Kaplakarslan ve Vatan Şaşmaz yapacak..
Film-San Vakfı’nın manevi katkılarıyla gerçekleştirilecek “1.Sinema Güzeli Yarışması”nın jüri üyeleri arasında sinema ve TV dizi sektörü’nün ünlü yapımcıları Şükrü Avşar (Avşar Film), Mehmet Yiğit Alp (NTC Medya), Faruk Bayhan (MF Yapım), Çağrı Bingüller (Osman Yağmur Dereli Sanat Akademisi) ve Engin Çağlar (Film-San Vakfı Bşk.) tarafından yapılacak. İlk üç dereceyi paylaşacak kız ve erkek yarışmacılar ödül olarak; Osman Yağmur Dereli Sanat Akademisi’nden kamera önü oyunculuk eğitimini ücretsiz alacaklar, Ayrıca jürideki yapımcıların projelerinde rol alacaklar.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.