SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİME İLİŞKİN AÇIKLAMA | Ses MagazinSes Magazin

8 Mart 2021 - 04:18

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİME İLİŞKİN AÇIKLAMA

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİME İLİŞKİN AÇIKLAMA
Son Güncelleme :

17 Şubat 2021 - 10:22

16 views

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir süredir gündemde olan üniversitelerin, yüz yüze eğitime geçmesi konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamasında, uygulamalı eğitimlerin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması gerektiği ile ilgili görüşlerin YÖK’e bildirildiğini duyurdu.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

Bakan Koca, yüz yüze eğitimle ilgili şunları söyledi: “Milletçe normale dönüş özlemi çekiyoruz. Esnafımız, çalışanımız, öğrencimiz haklı bir beklenti içinde.

Bu husus çalışmalarımızın odağında bulunuyor. Esnafımızın işine, öğrencilerimizin okullarına bir an önce kavuşmalarını istiyoruz.

 

‘’GEREKEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ’’

Bunun kriterlerinin belirlenmesi konusunda Bilim Kurulumuz çalışmalarını sürdürüyor. Bugün yüksek öğretim ile ilgili değerlendirmeler yaptık.

Yapılan değerlendirmede uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi konusundaki görüş birliği Yüksek Öğretim Kurumumuza iletilmiştir.

Koronavirüse karşı şu anda elimizde en güçlü iki silahtan birisi aşı, diğeri doğru bilgidir. Hem aşıyı hem de doğru bilgiyi toplumumuzda yaygınlaştırmak için gereken her şeyi yapacağız. En kısa zamanda özlediğimiz günlere sağlıkla kavuşmak dileğiyle.”

 

Kaynak: ensonhaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.