PUTİN: 2-3 AY İÇERİSİNDE SALGINLA BAŞA ÇIKABİLİRİZ | Ses MagazinSes Magazin

23 Kasım 2020 - 23:08

PUTİN: 2-3 AY İÇERİSİNDE SALGINLA BAŞA ÇIKABİLİRİZ

PUTİN: 2-3 AY İÇERİSİNDE SALGINLA BAŞA ÇIKABİLİRİZ
Son Güncelleme :

26 Mart 2020 - 21:05

14 views

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rus iş dünyasının temsilcileri ile gerçekleştirdiği toplantıda, koronavirüs salgınıyla 2-3 ay içerisinde başa çıkabileceklerini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşması nedeniyle iptal ettiği St. Petersburg temaslarını bugün gerçekleştirdi.

Rus iş dünyası ile toplantı gerçekleştiren Putin, ülkede alınan tedbirler kapsamında koronavirüs ile mücadele paketi hakkında bilgiler verdi.

PETROL SORUNU

Putin, ekonomi için global bir sorun yaşandığını, bu sorunun ise petrol krizi olduğunu ifade etti.

“VİRÜSÜN TAMAMEN YOK EDİLEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Koronavirüs ile mücadelede Rus doktorlar ve uzmanlar ile sürekli istişareler yapıldığını dile getiren Putin, “Onlar koronavirüs ile yoğun bir şekilde mücadele ediyorlar. Sürekli kendilerinden bilgiler alıyoruz. Doktorlar 2-3 ay içerisinde bu salgınla başa çıkılabileceğini söylediler. Ben daha kısa sürede virüsün tamamen yok edilebileceğini düşünüyorum.” dedi.

“ MACRON BU DURUMDAN RAHATSIZ OLACAK “

Rusya Devlet Başkanı, toplantıda bir iş adamının soru sormak istemesi sırasında, “Macron bu durumdan rahatsız olacak, ona beni senin meşgul ettiğini söyleyeceğim.” diyerek takıldı. Israrla soru sormak isteyen kişiye söz veren Putin, hemen toplantıyı yarıda keserek Macron ile telefonda görüştü.

GÖRÜŞMEYE DAİR BİR AÇIKLAMA GELMEDİ

Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı görüşmeden sonra programına devam ederken, Kremlin Sarayı’ndan henüz Macron-Putin arasında gerçekleşen telefon görüşmesine dair açıklama gelmedi.

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.