Müslüm Baba'nın kemikleri sızladı mı? | Ses MagazinSes Magazin

1 Aralık 2020 - 09:07

Müslüm Baba’nın kemikleri sızladı mı?

Müslüm Baba’nın kemikleri sızladı mı?
Son Güncelleme :

04 Kasım 2016 - 23:34

12 views

Komedyenler, hayatın ağırlığını en iyi hisseden insanlardır denir. Bir o kadar da boş veren. Çünkü onların amacı hayatın her aşamasından her kişisinden mizah çıkartmak gibi bir misyona inanırlar. Bazen saçma da olsa. Ayıp da sayılsa. Üzse de, kırsa da… Ok yaydan hep çıkar geri dönmez.

Ata Demirer toplumun duygularını iyi süzen kalan tortuya bakıp değerlendirebilen bir insan kuşkusuz. Müslüm Baba’yı Bülent Ersoy’u ve daha nicesini taklit ederken tebessüm ettiren bir sanatçı olarak hem muhatabının hem de muhatap ettiğinin hoş görüsüne sığınacak kadar da şanslı biri… Bazen kantarın topuzu da kaçabiliyor. Tabii ki bu saptama kişiye göre değişecek olsa da genel görüşe yakın eleştirilerden de ders çıkartabilmeli insan. Müslüm Baba’nın sesini taklit ederek belgesel hazırlayan  Ata Demirer acaba hayat arkadaşını kaybeden Muhterem Nur’u güldürebildi mi?

Öyle ya da böyle Baba’yı sesiyle soluğuyla hatırlatmayı görev bilmiş bir dizi  (Hangimiz Sevmedik. Yapımcısı rahmetli Osman Yağmudereli’nin yeğeni Çağrı Bey) TRT 1 Ekranlarında dönerken durumdan  reklam çıkarma gayreti gibi görmekteyiz, Ata Demirer’in bu belgesel hamlesini. Hakaret değilse bile, “nedir yani” diyeceğimiz bir moda sokuyor insanı. Eğer görüntüleri izlemeden bu yazıyı okuduysanız yanlış yaptınız. Önce seyredin sonra ne demek istediğimizi anlayın. Sizce Ne kadar gülümsetiyor insanı?   Ya da kimleri? Beğenenleri mi küçümseyenleri mi? Soruyoruz, amacı neydi acaba diye Ata Demirer’in.

Kimin kemikleri sızlıyor acaba?

Bir metre toprak altında yatan rahmetlinin mi? Yoksa bu mizah anlayışıyla yaptığını beğenen ve kahkaha atan Ata Demirer’in mi?

Ata Demirer’in farkında olması gereken bir kitle var.

Sokakta, kırda, kentte rahmetli Müslüm Baba’yı hala çok seven gönül vermiş onu unutmayı reddeden hayranları.

Onlara da ayıp edilmiş. Muhterem Nur’la daha hiç konuşmadık. Konuşup onu da üzmek istemeyiz elbet. Belki de sanatçı nezaketiyle başka bir sanatçıya destek olmak adına, her şeye rağmen diyecektir ki ” olsun Ata Demirer iyi sanatçıdır Müslüm’e ayıp etmez” Diyecektir de,

ya içindeki gerçek muhterem ne diyecektir?

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.