ÇİN: KORONAVİRÜSÜ ABD GETİRDİ ! | Ses MagazinSes Magazin

28 Kasım 2020 - 20:01

ÇİN: KORONAVİRÜSÜ ABD GETİRDİ !

ÇİN: KORONAVİRÜSÜ ABD GETİRDİ !
Son Güncelleme :

13 Mart 2020 - 12:17

16 views

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınını ABD ordusunun Vuhan’a getirdiğini söyledi.

Koronavirüs nedeniyle dünya genelinde ölümler ve vaka sayıları artarken, virüsün biyolojik saldırı olduğu iddiaları tekrar ortaya atıldı.

“BAZI  ABD VATANDAŞLARINDA KORONAVİRÜSE SAPTANDI “

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien, Twitter’daki hesabından, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Robert Redfield’in görüntülerine yer verilen bir video paylaşarak, Redfield’in daha önce gripten ölen bazı ABD vatandaşlarında yeni tip koronavirüs saptandığı sözlerini aktardı.

Cao, CDC’nin bu açıklamayla yakalandığını ima ederek, ilk hastanın ABD’de ne zaman ortaya çıktığını, salgının kaç kişiye bulaştığını ve hangi hastanelerin kullanıldığını sordu.

“ABD BİZE BİR AÇIKLAMA BORÇLU !”

Sözcü Cao, “Koronavirüs salgınını Vuhan’a getiren ABD ordusu olabilir. Şeffaf olun. Verilerinizi halka açıklayın. ABD bize bir açıklama borçlu.” ifadelerini kullandı.

ABD’Lİ YETKİLİLERE TEPKİ GÖSTERİLDİ

Çin’de önde gelen epidemiyologlardan Cong Nanşan, virüsün ilk Çin‘de ortaya çıkmasının, kaynağın Çin’de bulunduğu anlamına gelmediğini savunmuş, bu konuda soruşturma yapılarak kaynağın araştırılması gerektiğini söylemişti.

Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD yetkililerinin koronavirüs hakkında ‘Çin virüsü’ veya ‘Vuhan virüsü’ söylemlerine tepki göstererek, kaynağın Çin olmayabileceğini savunmuştu.

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.