UŞAK'TA KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ ! | Ses MagazinSes Magazin

29 Kasım 2020 - 07:51

UŞAK’TA KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ !

UŞAK’TA KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ !
Son Güncelleme :

27 Şubat 2020 - 9:38

15 views

Tayland’dan seyahatinden dönen bir kişi, Kütahya’nın Simav ilçesindeki bir hastanede koronavirüs şüphesiyle müşade altına alındı. Hastanın Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği bilgisi verildi

UŞAK- Kütahya’nın Simav ilçesinde geçen günlerde Tayland‘a tatil için giden 40-45 yaşlarında bir erkek, rahatsızlanınca gittiği ilçedeki hastanede ‘koronavirüs‘ şüphesiyle gözlem altına alındı.

Hastanın gerekli sağlık kontrollerinin yapılması için Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne sevkine karar verildi. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkileri, hastanede bulunan Plastik Cerrahi bölümünü boşaltarak Simav’dan gelecek hasta için karantina bölgesi oluşturdu. Tüm hasta ve hasta yakınlarına maske ve eldiven dağıtıldı. Gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından hastanın saat 13.00 sıralarında sevki yapıldı. Hasta ayakta, özel kıyafetli sağlık görevlileri eşliğinde ambulansla Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Hastanın Uşak’ta yapılacak kontrollerinin ardından Sağlık Bakanlığı yetkilileri gözetiminde Ankara’ya götürüleceği öğrenildi.

Kaynak: medimagazin

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.