Lerzan Mutlu'nun şifreleri | Ses MagazinSes Magazin

1 Aralık 2020 - 11:12

Lerzan Mutlu’nun şifreleri

Lerzan Mutlu’nun şifreleri
Son Güncelleme :

24 Haziran 2016 - 18:13

14 views

Evet, Lerzan Mutlu Beyaz TV’nin verdiği bir karar ile kapının önüne kondu.
Peşin söyleyeyim hiç üzülmedim. Seda Sayan hayranı bu sanatçı tam tersine kendisi ayrılmış gibi açıklama yaptı.
Gerçeği, mesai arkadaşlarından biri olan Sabah haberleri moderatörlerinden Tahir Sarıkaya sosyal medya üzerinden günlerce paylaştı. Yani Tahir Sarıkaya kanalın içini, yaşananları ve haksızlıkları en iyi bilen ve şahit olanlardan biriydi.
Helal olsun içindekilerini ve tepkisini çekinmeden açıkladı.
Hani hatırlarsınız Lerzan Mutlu Beyaz Tv ekranlarında günlerce bağırmıştı. Parmağını kameramanın gözüne sokarcasına kameraya uzatıp ekranda gözdağı vermişti. Mahkemeye vereceğim diye tehditler savurmuştu. Gün o günlerde onun günüydü. Çünkü ekrandaydı. Karışanı da yoktu. Akıl vereni de hayranı olduğu için sağlıklı düşünemiyor “lerzan hanım yapma etme medyayı karşına alma.” diyemiyordu.
Belki de diyenler vardı ama Lerzan Mutlu soyadının tersine mutsuzdu. Mutlu olamıyordu.
Hani instagramında yazmıştı ya “zorla oturtulduğum programdan kendi rızamla ayrılıyorum” diye. Bizim semtteki bütün kargaların yüzünde tebessüm vardı son günlerde nedendir anlayamadık. Belki de onlar da bu açıklamayı okumuş olabilir diye düşündük. Öyle ya sen haftalarca bağıracaksın, masadaki herkesi figüran yapacaksın, tek başına şov programı gibi yöneteceksin. “ay programın bitmesini hiç istemiyorum. Yazın da devam edelim” diye yönetime mesaj vereceksin. Sonra da diyeceksin ki “ben bu koltuğa zorla oturtuldum”!
Bak bunun açıklaması şudur. O koltuk, o enerji, o hükmediş sana tatlı geldi. Biz buna enteller arasında power sendromu diyoruz.
O zorla oturtulduğun yerden ne yazık ki zorla kaldırıldın.
Hiiiç üzgün değiliz. Hatta senin namına sevinçliyiz. Farkında olmadan çok yanlış bir yola girmiştin. Hani hep ben sahne sanatçıyım diyordun ya, o kimlikten gittikçe uzaklaşıyordun. Bak lerzan Mutlu sen bizle kötü gözüksen de biz seninle kötü değiliz. Bizim kimseyle kötü olmak gibi bir misyonumuz yok. Sadece işimiz olanı yaptığımız için had bildirdiğimiz için kötü gibi gözüküyoruz. Gel sen yine sanatına sahnene dön. Ekran sen de kötü etki yaratıyor. Kızdığın zaman kendini kaybediyorsun.
Başta da söyledim bunu biliyoruz bunun adı power sendromu. Hatırla, programına gelene gidene bile selam vermiyorsun.
Niyeee?
Hani muhatap olmam kimseyle diyebilirsin. Bu benim tarzım diyebilirsin ama yalnız kalırsın be lerzan Hanım…
Kaldı ki sen şimdi karar ver. Reality sunucu musun, yoksa magazin tartışma yönetecisi mi, ya da sahne sanatçısı mısın? Hepsiyim dersen durmanı tavsiye ederiz.
Bunu başaran bir kişi var. O da Seda Sayan.
Düşün kü bir Seda Sayan olmak için kaç yıl, ne kadar emek, kaç fırın ekmek yemek gerekti. Onun için bizim tavsiyemiz sen yine “en bildiğini” ol.
Sahnelerine dön. Sanatını icra et. Bak nasıl da soyadın gibi mutlu olacaksın.
Demedi deme…
Gelelim bizim taraftaki bilgilere. Yine senin anlayacağın, okuyucunun çok bilemeyeceği bazı şifreleri vereceğim.
Sen kesinlikle anlarsın. İşte şifreler
1- Kanalı geçtiğimiz günlerde bir “teyze” bastı mı? Koridorlarda kimin kulağını çınlattı? Sen o sırada kanalda mıydın? “Hayrola teyzeciğim derdini söyle niye bağırıp çağırıyorsun?” diye yanına gittin mi? Öyle ya Fox Tv de yıllar önce reality programı yönetmiş bir sunucusun. Serin kanlısındır. Tecrübelisindir… Yoksa muhatap mı olmadın! Eğer merak ediyorsan bu olayın şifrelerini açarım. Birileri rahatsız olur ama kim söylemem…
2- Hadi yine klişe sorularımdan birini daha sorayım. Ama Allah aşkına sakın mahsusçuktan böyle yaptım deme çok kırılırım. Canlı yayında Oya Aydoğan’ın oğluyla aklama projesi yaparken neden “Kırgınlıklarım var açıklayacağım ”dedin ama o cesareti gösteremedin. Ben yine soruyorum açıkla kırgınlıkların neydi?
3- Oya Aydoğan’ın anma törenine neden katılmadın? Çok seviyorsun, oğluyla ailece her gün görüşüyorsun muhabbetin süper ya))) Peki neden anma töreninde yoktun. Gözler hep seni aradı biliyor musun? Ah bir Lerzan Mutlu gelse de taziyede bulunsak diye herkes seni bekledi. Sakın kimseyle muhatap olmam deme ayıp edersin. Bil ki bu halk seni hala çok seviyor!
4- Peki, cenazeye neden gelmedin? Çok sevdiğin Oya ablandan son bir helallik neden almadın? Son veda programında bunu da açıklayamadın.
5- Son olarak mezarına neden gidemedin?
6- Hani biraz daha dağarcığımızı karıştırsak “ Bodrum”, “kredi kartı”, “abla” diyeceğimiz geliyor ama onların seninle bir ilgisi yok sanırım. Bazı Bodrum esnafı sürekli bir şeyler söyler. İyisini de kötüsünü de…
Aslında sen ne iyi arkadaşımızdın eskiden Lerzan Mutlu! Ne oldu sana?
Biliyorum bu ratingler seni bozdu. Hani iddiana göre kanalın ratinglerini dörde katlamıştın ya. Dörde katlayan sunucuyu yöneticilerin göndermesi de çok garip. Ama üzülme yine bir kanal bulursun sendeki bu enerji, destekleyen magazinciler varken sana kapı çoook.
Yeniden tartışır mıyız bilmem. Bu sana bağlı, davranışına haddine ve salvolarına… Bilesin ki biz de yeni gazeteci değiliz. Özel hayranlıklarımız da yok. Babamızı bile yazmışken bu meslekte işimizi sonuna kadar yaparız. Bunu böyle bilesin…

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.