Kıvanç Tatlıtuğ'dan 70 bin liralık tarikat davası | Ses MagazinSes Magazin

1 Aralık 2020 - 08:18

Kıvanç Tatlıtuğ’dan 70 bin liralık tarikat davası

Kıvanç Tatlıtuğ’dan 70 bin liralık tarikat davası
Son Güncelleme :

01 Ağustos 2016 - 16:58

Kıvanç Tatlıtuğ, ünlü gazeteci Soner Yalçın’a ailesiyle ilgili iddialarından ötürü 70 bin liralık manevi tazminat davası açtı

Hürriyet Gazetesi’nden Özge Eğrikar’ın haberine göre; Kıvanç Tatlıtuğ ile ailesi, 4 ay önce kaleme aldığı bir yazıda “Amerika’daki Burç Tarikatı’nın lideri Ahmet Hulusi’nin müritleri” olduklarını iddia eden Soner Yalçın’a 70 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Avukat Yalçın Kavak, ünlü oyuncunun 30 bin, anne ve babasının ise 20’şer bin lira manevi tazminat talep ettiği dava dilekçesinde, o yazıdaki iddialara şöyle cevap verdi: “Müvekkilim ve diğer aile üyeleri hiçbir tarikatın mensubu olmamış ve yaşamlarını hiçbir tarikat veya kanaat liderinin tavsiyelerine uyarak yönlendirmemiştir. Yazıda geçen Ahmet Hulusi isimli kişiyle de herhangi bir tarikat bağları yoktur. Nitekim Ahmet Hulusi de sosyal medya hesabından kendisinin bir tarikat lideri olmadığını ve müvekkillerimi hiç tanımadığını açıklamıştır.”

Soner Yalçın, 31 Mart’ta çıkan yazısında Kıvanç Tatlıtuğ ile annesi Nurten ve babası Erdem Tatlıtuğ’un Türkiye’deki gayrimenkullerini ucuza sattığı ve Miami’ye yerleşmeye hazırlandıklarını yazmıştı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.