KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI | Ses MagazinSes Magazin

29 Kasım 2020 - 08:17

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI
Son Güncelleme :

05 Kasım 2020 - 11:36

31 views

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün katıldığı canlı yayında yine erken seçim çağrısında bulundu. Kılıdaroğlu açıklamasında “Erken seçim çağrısını, Türkiye’nin sorunlarını bir an önce aşması için erken seçime gitmek zorundayız. Her geçen gün topluma maliyeti artacak.” ifadelerini kulandı.
Konuk olduğu Karar TV kanalında gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarda bulundu.
CHP Lideri’nin başlıca gündeminde yine erken seçim vardı…
Ekonomide ciddi bir deprem olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Dolara, euroya, sterline bakın nerede? TL güneş altındaki kar gibi eriyor. Bunun ekonomiye yansımaları önümüzdeki günlerde çok ağır olacak.

“ERKEN SEÇİME GİTMEK ZORUNDAYIZ”
Fatura garibana çıkacak. İğneden ipliğe zam gelecek. Erken seçim çağrısını, Türkiye’nin sorunlarını bir an önce aşması için erken seçime gitmek zorundayız. Her geçen gün topluma maliyeti artacak.” dedi.

“400 BİN KİŞİ NEREDE İŞ BULACAK ? ”
“2018’de ekonomik krizi nasıl aşmalıyız diye 13 madde saydım.” diyen Kılıçdaroğlu, “2020’deyiz artık kriz yok, buhran içindeyiz. Üniversiteler mezun verecek. 400 bin kişi nerede iş bulacak?

Bu ülkeyi insanımız seviyorsa, insanlar başka yükler altına girmesin istiyorsak bu iktidarın gitmesi lazım.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ensonhaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.