İSTANBUL'DA TOPLU ULAŞIMDA MASKESİZ YOLCU ALINMAYACAK | Ses MagazinSes Magazin

1 Aralık 2020 - 07:42

İSTANBUL’DA TOPLU ULAŞIMDA MASKESİZ YOLCU ALINMAYACAK

İSTANBUL’DA  TOPLU ULAŞIMDA MASKESİZ YOLCU ALINMAYACAK
Son Güncelleme :

04 Nisan 2020 - 16:49

15 views

İstanbul’da otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları seferlerinde  maskesi olmayan yolcular Kabul edilmeyecek, 100 bin maske ücretsiz bir şekilde dağıtılacak.

Türkiye’de koronavirüs vakaları ve virüs kaynaklı ölümler artarken, koronavirüsle mücadele kapsamında belediyeler de yeni önlemler almaya devam ediyor.

“ MASKESİ OLMAYAN YOLCULAR ALINMAYACAK ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Yarından itibaren otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarına, yüzünde maskesi olmayan yolcular alınmayacaktır. Değerli İstanbulluların bu hassas konuda duyarlı olacaklarına şüphemiz yoktur” ifadelerini kullandı.

“118 PERNONELİMİZDE TESTİ POZİTİF”

İBB’ye bağlı kuruluş ve iştiraklerde çalışanlardan corona virüs testi pozitif çıkanlara ilişkin de bilgi veren Ongun, “70’i bağlı kuruluşlarımızın ve iştirak şirketlerimizin, 48’i de İBB olmak üzere toplam 118 personelimizin Covid-19 testi pozitif çıktı.” açıklamasını yaptı.

100 BİN MASKE  ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

İstanbul genelinde otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarında 100 bin adet maskenin, yolculara ücretsiz olarak dağıtılacağı bildirildi.

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.