CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TOKALAŞMAYI KESELİM ! | Ses MagazinSes Magazin

1 Aralık 2020 - 04:50

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TOKALAŞMAYI KESELİM !

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TOKALAŞMAYI KESELİM !
Son Güncelleme :

12 Mart 2020 - 10:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, Türkiye’de koronavirüs tespit edilen kişinin sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyerek, tokalaşma yerine uzaktan selamlaşmayı sağlamamız gerektiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Dünyada binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüsün Türkiye’ye sıçramasına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun bir salgın olmadığını tek bir vaka olduğu belirtti.

AİLESİ VE YAKINLARI GÖZLEM ALTINDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa’dan gelen bir vatandaşımızda yapılan tetkikler sonucunda koronavirüs tespit edildi. Ailesi ve yakınları yakın izlememiz altında. Virüs tespit edilen kişinin sağlık durumu iyi.” ifadelerini kullandı.

TOKALAŞMAYI KESELİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, koronadan korunmak için halk içinde tokalaşmalara ara verilmesi gerektiğini belirterek, “Virüsten korunmanın ilk şartı temizliktir. Ayrıca tokalaşmayı kesip uzaktan selamlaşmayı sağlamamız gerekiyor.  Alacağımız tedbirler en etkili koruma yöntemidir.” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

“Değerli kardeşlerim son grup toplantısından bugüne kadar, çok önemli gelişmeler elde ettik. Türkiye’nin İdlib’de bir ay boyunca yürüttüğü operasyonlar ve Bahar Kalkanı, sınırlarımızdaki tehditi bertaraf ettiğimizin en önemli bir örneğidir.

Bölgedeki güçlerle kapışmak tutuşmak ya da bu toprakları işgal etmek amacımız değildir. Sınırlarımızın güvenliği ve katliam tehdidindeki milyonlarca insanı kurtarmak hedefimiz.

Terörle mücadele binlerce güvenlik görevlisinin, Suriye ile 910 bin kilometrelik sınırımızın her karışını güvende tutmakta kararlıyız. İdlib’de de aynısını yaptık, aynısını yapıyoruz.

ATEŞKES İHLALİ

Bu süreçte, ülkemizin, ordumuzun, sanayi kapasitemizin imkanlarını tartma imkanı bulduk. Koordinasyonu güçlendirerek, koordinasyonu hızlandırarak gücümüzü test ettik. Ülkemizin gücü ve askerlerimizin kahramanlığı sayesinde Suriye Rejim gücü bu işin bu kadar kolay olmadığını görmüştür. Ateşkes kararın ardından İdlib’de halk ilk defa rahat bir nefes almıştır, ama elbette kesin bir çözüm bulunmuş değildir. Daha şimdiden ateşkes ihlali başlamıştır.

Rejimi ve onu destekleyen milislerin ateşkes hattında yaptıklarını, yakından takip ediyoruz. Ama karşımızdakiler sözlerini tutmazsa, bir öncekinden daha ağır bir şekide üzerlerine gitmekten kaçınmayız.

AK Parti, icraat partisidir, laf partisi değildir.Şimdi ben sizlere buradaki gözlem kulelerini de göstereceğim. Akdeniz’e en yakın olan nokta. Bay Kemal, 12 gözlem noktası var. Bu 12 gözlem noktasında bizi Suriye’nin askerleri korumuyor. Suriye askerleri verilen sözlere mutabakata uymadılar. Biz bu 12 noktada çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz.

AFRİN’DE NASIL DİMDİK DURDUYSAK…

Değerli kardeşlerim özellikle, az önce ekranda gördüğümünüz meşhur Akme kampıdır, burada binlerce insan var. Büyük bir insanlık dramı var. Ne diyor Bay Kemal, burayı Suriye askerleri koruyor. Ne Suriye askeri Bay Kemal? Suriye askeri kendi vatandaşlarını acımasızca katlediyor. Türk askeri asla başkasının korumasına muhtaç değildir. Bugüne kadar Cereblus’ta, İdlib’de, Afrin’de nasıl dimdik durduysak bundan sonra da aynı şekilde dik durmaya devam edeceğiz.

Rejimin, terör örgütlerinin saldırına her zaman hazırlıklıyız. En son teknoloji hava sistemlerimiz var. Moskova’da geçiçi ateşkesi imzaladık. Şu anda bunu kalıcı hale getirmeye çalışıyoruz. Türkiye bu ateşkesi gücü yetmediği için, bölgedeki insanlara ve taraflara barışçıl bir çözüm amacıyla yapıyor. İstiyoruz ki oradaki mültecilere daha konforlu barınaklara yerleştirelim. Onları çadırlardan kurtaralım. Bu soğuk kış gününde onları kurtaralım. Orada briket baraka yapma çalışmalarına başladık.

Bu doğrultuda atılan ve atılacak olan her adıma Türkiye olarak, tüm gücümüzle destek vereceğiz. Ancak diğer sorunlar devam ederken terör örgütlerinin tacizlerine zin vermeyeceğiz.

BİRLİK VE BERABERLİK

Asıl sorun birlik ve beraberliğimize yönelik içerideki sabotajlara karşı harekete geçmektir. Milletimizin gücü hep birlikte Türkiye olma iradesidir. Bu iradeyi kırmayı hedefleyen her saldırı, bizim için dış güçlerin terör örgütü saldırılarından daha etkilidir. Bunun en büyüğünü CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yapmıştır. Bu kişi hayatında hiçbir zaman uluslararası düzeyde bir liderlik görüşmesi yapmıştır. Sadece densiz değil, aynı zamanda cahil bir zat karşı karşıyayız. Sen bir kaset kumpasıyla CHP’nin başına getirildin.”

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.