İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN 'SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI' İDDİALARINA YANIT VERDİ ! | Ses MagazinSes Magazin

5 Aralık 2020 - 02:43

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN ‘SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI’ İDDİALARINA YANIT VERDİ !

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN ‘SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI’ İDDİALARINA YANIT VERDİ !
Son Güncelleme :

17 Mart 2020 - 18:24

13 views

İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada, “OHAL ilan edileceği, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı, seyahat kısıtlaması getirileceği söylentileri gerçeği yansıtmıyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin koronavirüs tedbirleri Avrupa’nın dilinde…

Virüsle ilgili ilk vaka henüz çıkmadan alınan önlemler ve paylaşılan tüm bilgiler, bilinçli hareket etmek adına olumlu bir adım olarak görülüyor.

Başarılı çalışmaların ardında şeffaflığın olduğu da aşikar…

ÖNERİ VE ŞİKAYETLER DEĞERLENDİRİLİYOR !

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, koronavirüs ile mücadelenin son derece şeffaf, kararlı ve akılcı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Devlet olarak virüsün ülkeye sirayetini asgari düzeyde tutmak için gece gündüz çalışmaları sürdürdüklerine dikkati çeken Altun, bu süreçte her fikir, öneri ve şikayetin en rasyonel şekilde değerlendirildiğini, dinamik ve çözüm odaklı yaklaşımların öncelendiğini vurguladı.

Altun, vatandaşların mücadelenin her safhasında gösterdiği hassasiyetin kendilerini cesaretlendirdiğini ifade ederek, virüsle mücadelenin azami hassasiyet gösterilmesi gereken bir başka boyutunun da iletişim olduğuna dikkati çekti.

“SÖYLENTİLER VAR”

İletişim araçlarının böylesine etkin kullanıldığı bir atmosferde oluşturulan dezenformasyonun önüne geçilmesinin oldukça önemli olduğunu değerlendiren Altun, “Koronavirüs konusunun ülkemizin gündeminde üst sıralara çıktığı ilk günden bu yana özellikle kısıtlayıcı bazı tedbirlerin alınacağı söylentilerinin, gerek sosyal gerekse konvansiyonel medyada kasıtlı olarak ön planda tutulmaya çalışıldığını gözlemlemekteyiz.

Özellikle Olağanüstü Hal ilan edileceği, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı ya da seyahat kısıtlamalarının getirileceği yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını, bu tür kapsamlı kısıtlayıcı adımların gündemimizde olmadığını altını çizerek ifade etmek isteriz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürüttüğümüz bu mücadelede vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliğinin yanında özgürlüklerini de koruma sorumluluğumuzun bulunduğu bilinciyle, resmi kaynaklar tarafından teyit edilmemiş hiçbir habere, bilgiye, duyuma ya da söylentiye itibar edilmemesini istirham ederiz.” şeklinde konuştu.

“DEVLET MİLLET DAYANIŞMASI İLE ATLATILACAK”

Altun, Türkiye’nin bu süreci de devlet millet dayanışmasıyla atlatacağına dair inançlarının tam olduğunu ifade etti.

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.