"Hangimiz Sevmedik?" nasıl tarihe geçti? | Ses MagazinSes Magazin

29 Kasım 2020 - 07:34

“Hangimiz Sevmedik?” nasıl tarihe geçti?

“Hangimiz Sevmedik?” nasıl tarihe geçti?
Son Güncelleme :

11 Ağustos 2016 - 12:46

TRT1 ekranlarında 15 Temmuz akşamı 1. Bölümüyle ekranlara gelen “Hangimiz Sevmedik?” dizisi daha ilk yayınında karşılaştığı olayla televizyon tarihine geçen ilk dizi oldu.

Dizi yayındayken, “sözde darbe girişimi” gerçekleşmiş ihanet içindeki darbeciler baskısıyla yarıda kesilmiş o talihsiz açıklama gelmişti.

Eşine nadir rastlanan bir tesadüf ki “Hangimiz Sevmedik” dizisi ilk bölümünde konusu gereği darbenin ayırdığı âşıkların hikâyesini anlatıyordu…

Dizideki başrollerden Altan Erkekli (Münir)  ile Gül Onat’ın (Adile)  gençlik yıllarında meydana gelen  “12 eylül darbesi” bu iki aşığı ayırmış, yıllar sonra tekrar buluşma gerçekleşmişti… Ara verilen aşkın finalinde hayatlarını birleştiren Adile ve Münir’in yaşadığı olaylar anlatılıyor.

Türkiye’nin yüreğinin attığı o gece, bir komedi dizisi olarak hem tarihe hem de izlenme olarak listenin en tepesine yerleşen “Hangimiz Sevmedik?” kadrosu ve hikâyesiyle kendini belli etmişti…

Türk Milleti, 15 Temmuz akşamı hiç beklemediği anda yaşadığı sözde darbe girişimini,  tek yürek tek bayrak tek millet sloganlarıyla sokağa çıkarak püskürttü… 81 il, sokaklarda, ülkesine, devletine sahip çıkmış tüm dünyaya demokrasisine sahip çıkan bir millet mesajını vermişti.

“Hangimiz Sevmedik” dizisinin ilk bölümünde sevenleri ayıran seçilmişleri görevden uzaklaştıran “12 Eylül” darbesi de kısa bir şekilde yer almıştı. Darbe dizide eleştirilmişti.

Türkiye’nin felaketin eşiğinden döndüğü, genci yaşlısıyla demokrasisine sahip çıkıp cuntacıları püskürttüğü gecenin ardından tam bir ay geçti… O gecenin izlenme galibi “Hangimiz sevmedik?” demokrasi uğruna günlerdir ortak yayın yapıp milletin başarısını ekrana taşıyan TRT 1 ekranlarında başladığı yerden devam ediyor.

15 Ağustos pazartesi akşamı Hangimiz Sevmedik dizisi 2. Bölümüyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor. İlk bölümün tekrarları Perşembe akşamı itibariyle dört gün boyunca TRT1 ekranlarında yayınlanacak…  2. Bölümüyle de sevenlerini ekran başına toplayacak dizi bu yılın en çok konuşulan dizileri arasına girmeye aday gözüküyor…0T4A7236 0T4A7517 0T4A7641 hs flashback 2

 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.