DONALD TRUMP'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA: KAZANAN BİZİZ | Ses MagazinSes Magazin

28 Kasım 2020 - 02:07

DONALD TRUMP’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA: KAZANAN BİZİZ

DONALD TRUMP’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA: KAZANAN BİZİZ
Son Güncelleme :

12 Kasım 2020 - 9:43

22 views

Donald Trump, ABD’de 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, Joe Biden’ın seçimlerde hile yapılarak kazandığını belirterek asıl kazananın kendisi olduğunu söyledi. Trump açıklamasında, “Schmidt, dağlar kadar hile ve sahtekarlığı görmezden geliyor. Kazanan biziz.” ifadelerini kullandı.

 

ABD’de Başkan Donald Trump’ın seçim sonuçlarına itirazı devam ediyor.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 3 Kasım salı günü yapılan ve resmi olmayan sonuçlara göre Demokrat Joe Biden’ın kazandığı seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“GERÇEK ŞU Kİ…”

Seçimlerden önce kendisiyle Biden arasında açık ara fark gösteren anketlere yüklenen Trump, “Yalancı anketçiler ABD ve Washington Post, seçimden önce beni Wisconsin’de Biden’ın 17 puan gerisinde göstererek muhtemel bir yasa dışı baskı anketi üretti. Ancak gerçek şu ki seçim gününde yarışta taraflar çok yakındı ve şu anda biz bu eyaleti kazanmaya hazırlanıyoruz. Seçimlerle ilgili böyle elim birçok olay var.” ifadelerini kullandı.

 

“TRUMP: KAZANAN BİZİZ”

Trump bazı kanalların Al Schmidt isimli bir Cumhuriyetçiyi ekrana çıkararak Pennsylvania eyaletine bağlı Philadelphia’daki seçimlerde bir usulsüzlük olmadığını kanıtlamaya çalıştığına işaret ederek, “Schmidt, dağlar kadar hile ve sahtekarlığı görmezden geliyor. Kazanan biziz.” ifadelerine yer verdi.


Kaynak: ensonhaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.