Bu hafta vizyona giren ilk beş film | Ses MagazinSes Magazin

1 Aralık 2020 - 12:15

Bu hafta vizyona giren ilk beş film

Bu hafta vizyona giren ilk beş film
Son Güncelleme :

22 Temmuz 2016 - 16:54

Bu hafta yine bilim kurgudan, animasyona, komediden, aksiyona kadar farklı türden vizyona giren beş iddialı filmi sizler için derledik

isiklar-sonunce-izle-236x300

Işıklar Sönünce

David F. Sandberg’in 2013 yılı imzalı kısa filminden bu kez uzun metraj olarak beyazperdeye uyarlanmakta. Film ailesine dadanan bir doğaüstü varlığın gizemini çözmeye çalışan Rebecca’yı temel alıyor. Rebecca küçük kardeşini kurtarabilmek için bu gizemli varlığı yok etmenin bir yolunu bulmaya çalışıyor. Filmin başrolünü Point Break’in Samsara’sı olan güzel yıldız Teresa Palmer üstleniyor.

28396391856_39f1330a0c_o

Doraemon: Taş Devri Macerası

70 bin yıl öncesinin Japonya’sında geçen filmde Nobita ve arkadaşlarının maceraları izlenmekte. Nobita yaşamaktan keyif alacağı bir yer bulabilmek adına zamanda yolculuk eder ve Shizuka, Gian, Suneo ve Doraemon da aynı amacı gütmektedir. Nobita’yla birlik olan çocuklar Japonya’nın 70 bin yıl öncesine giderler. Japonya’daki sakin sayısının bir hayli az olduğu dönemde belediye kuran çocuklar yeni düzenlerine uyum sağlamaya çalışsa da eski çağlarda yaşamak da sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Hiç beklenmedik bir biçimde genç ekip iyi ile kötünün büyük mücadelesinde kilit bir rol oynayacaktır.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Shinnosuke Yakuwa’nın üstlendiği film Doraemon serisinin 36. filmi olma özelliğini taşıyor.

254429.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

Hain

Yönetmenliğini Susanna White’ın üstlendiği filmin başrollerinde Ewan McGregor, Damian Lewis, Stellan Skarsgård yer alıyor. John le Carré’nin aynı isimli romanından uyarlanan film Rus Oligark planlarını bozmaları için yem edilen bir çifti konu alıyor. Rus mafyası ve İngiliz gizli servisi arasında sıkışıp kalan çift ikisinin de güvenilir olmadığını zamanla anlayacaktır.

571469.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

Amman Hocam 2

Fransa’nın en kötü iki öğretmeni yeni ve çok gizli bir görev için İngiltere’ye giderler. Dunces Kralı Boulard ile beraber ülkenin en iyi okuluna yolculuk ederler ve eğitim alanında ün yaptıkları metotlarını gelecek nesillere uygularlar. 2013 tarihli ilk filminde olduğu gibi yönetmenliği yine Pierre-François Martin-Laval üstleniyor. Kadroda ise Kev Adams, Isabelle Nanty ve Didier Bourdon’ın isimlerini görmek mümkün.

377995.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

Kanlı Girdap

Amerikalı belgesel yapımcısı John Gillespie ve ekibi III. Vlad üzerine yeni bir proje üstünde çalışırken İstanbul’dan, Nina’dan gelen bir telefonla efsanevi karakter hakkında yeni bilgilere ulaşıldığını öğrenirler. Kazıklı Voyvoda olarak tanınan Romanya prensi uzun süre İstanbul’da bir zindanda tutulmuş, ülkesinde ölmüş olsa da mezarı asla bulunamamıştır. İddialara göre Voyvoda’nın cesedi İstanbul’da bir mezara nakledilmiştir. İstanbul’a gelen ekip araştırmalarını derinleştirdikçe Voyvoda zamanında müritleri tarafından işkence edilen çocukların efsaneleriyle karşı karşıya gelirler. Voyvoda’nın mezarı da çocukların öldürüldüğü tüneller gibi hayalet köyün içindedir…

Başrollerinde S: Selma Ergeç, Selim Bayraktar, Gianni Capaldi, Natalie Burn, Guillermo Ivan ve Larry W. Carrell’ın yer aldığı filmin yönetmenliği Patricio Valladares’e ait.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.