AVRUPA SÜPER LİGİ PROJESİ ASKIYA ALINDI! | Ses MagazinSes Magazin

15 Mayıs 2021 - 09:33

AVRUPA SÜPER LİGİ PROJESİ ASKIYA ALINDI!

AVRUPA SÜPER LİGİ PROJESİ ASKIYA ALINDI!
Son Güncelleme :

21 Nisan 2021 - 12:46

Bazı dev takımların geri adım atması sonucunda İtalya ve İspanya’dan 3’er kulübün kaldığı Avrupa Süper Ligi, askıya alındı. Birkaç gündür spor gündemini meşgul eden Avrupa Süper Ligi’nden gece saatlerinde İngiliz kulüplerinin çekilmesinin ardından resmi açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, organizasyonun resmi olarak askıya alındığı duyuruldu. İspanya ve İtalya’dan 3’er kulübün kaldığı Avrupa Süper Ligi’nin yaptığı yazılı açıklamada, “İngiliz kulüplerinin, maruz kaldıkları baskı nedeniyle bu kararı almaya mecbur bırakıldıklarını duyurmalarına rağmen, bugün olduğu gibi teklifimizin doğru ve Avrupa mevzuatı ile tutarlı olduğuna ikna olduk. Mahkemeler de Süper Lig projesini üçüncü şahısların herhangi bir eylemine karşı korumaktan çekinmedi.” denildi. Birkaç gündür spor gündemini meşgul eden Avrupa Süper Ligi’nden gece saatlerinde İngiliz kulüplerinin çekilmesinin ardından resmi açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, organizasyonun resmi olarak askıya alındığı duyuruldu. İspanya ve İtalya’dan 3’er kulübün kaldığı Avrupa Süper Ligi’nin yaptığı yazılı açıklamada, “İngiliz kulüplerinin, maruz kaldıkları baskı nedeniyle bu kararı almaya mecbur bırakıldıklarını duyurmalarına rağmen, bugün olduğu gibi teklifimizin doğru ve Avrupa mevzuatı ile tutarlı olduğuna ikna olduk. Mahkemeler de Süper Lig projesini üçüncü şahısların herhangi bir eylemine karşı korumaktan çekinmedi.” denildi.

“YENİ BİR REKABET ÖNERİYORUZ”

“Avrupa futbolunun statükosunun değişmesi gerektiğine inanıyoruz ve mevcut sistem düzgün çalışmadığı için yeni bir rekabet öneriyoruz.” denilen açıklamada, Avrupa Süper Ligi’nin “Futbol endüstrisini geliştirmeyi ve tüm piramit için katma değer üretmeyi hedeflediği” belirtildi. Ortaya atılan söz konusu ligin, “Finansal zorluklarla yüzleşmek için mükemmel bir fırsat olduğu ve tüm futbol ailesine yönelik dayanışma ödemelerini önemli ölçüde artırmanın temel amacıyla tasarlandığı” kaydedildi.

“EN UYGUN EYLEMLERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ”

“Ancak, projemizle ilgili olarak futbol camiasının farklı aktörlerinin görüşlerini dikkate almamız gerektiğinin farkındayız.” denilen açıklama, şöyle devam etti: “Bu nedenle, her zaman taraftarlara mümkün olan en iyi rekabeti sunmaya ve sporun sürdürülebilirliği için gerekli olan üçüncü taraflara yönelik dayanışma ödemelerini artırmaya çalışmak amacıyla, bu endişeleri gidermek için gelecekteki en uygun eylemleri değerlendireceğiz.” Kaynak: ensonhaber.com

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    YORUM YAP

    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

    DÖVİZ KURU

    BIST100
    DOLAR
    EURO
    BITCOIN
    ÇEYREK ALTIN
    GRAM ALTIN