ALMANYA VE İNGİLTERE DAHİL BİRÇOK ÜLKE YARDIM İSTEDİ | Ses MagazinSes Magazin

27 Kasım 2020 - 06:03

ALMANYA VE İNGİLTERE DAHİL BİRÇOK ÜLKE YARDIM İSTEDİ

ALMANYA VE İNGİLTERE DAHİL BİRÇOK ÜLKE YARDIM İSTEDİ
Son Güncelleme :

02 Nisan 2020 - 17:10

11 views

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “En son Almanya’nın da 2 milyon maske talebi olmuştu. İngiltere’nin de yeni bir talebi oldu” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans yöntemi ile görüştü.

Görüşmede, koronavirüs pandemisini değerlendiren Bakan Koca ve Kluge, Türkiye ile DSÖ Avrupa Bölgesi arasında 2020 ve 2021 yıllarını kapsayacak iki yıllık iş birliği anlaşmasını imzaladı. Görüşmede, DSÖ’yü temsilen Türkiye Ofisi Başkanı Pavel Ursu da yer aldı.

DSÖ’DEN TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR ETTİ

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, koronavirüsün yeni merkez üssünün Kuzey Amerika olduğunu belirterek, sağlık çalışanlarının hak ettiği şekilde korunabilmeleri için maske ve ventilatör gibi malzemelerin çok önemli olduğunu vurguladı.

“ TEBRİK EDİYORUM ”

Kluge, bu konuda İtalya ve İspanya dahil olmak üzere birçok ülkeye yardım eden Türkiye’ye teşekkür etti ve koronavirüsü de yenmek için toplumun fiziksel teması azaltacak şekilde mobilize edilmesi gerektiğini bildirdi. Kluge, “Veri paylaşımı konusunda ise özellikle ölüm oranı verilerinin elektronik platformda paylaşılması konusunda sizi takdir ediyorum. Emsalsiz bir uygulama. Tebrik ediyorum.” dedi.

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.