AK Parti'den istifa edenler yeniden milletvekili adayı olacak mı? | Ses MagazinSes Magazin

25 Kasım 2020 - 13:35

AK Parti’den istifa edenler yeniden milletvekili adayı olacak mı?

AK Parti’den istifa edenler yeniden milletvekili adayı olacak mı?
Son Güncelleme :

05 Mart 2015 - 13:35

AK Parti’den istifa eden milletvekillerinin 25 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde tekrar aday olup olmayacağı merak konusu oldu. AK Parti ve CHP’de aday adaylığı süreci devam ederken HDP’de süreç bugün sona erecek. MHP’de ise aday adaylık başvuru süreci 12 Mart’ta başlayacak.

MİLLETVEKİLLİKLERİ SONA MI ERECEK?
Peki, Hakan Şükür, Ertuğrul Günay ve Haluk Özdalga gibi önemli isimler aday adaylık başvurusunda bulundu mu? Bu isimlerle birlikte Ahmet Öksüzkaya, Erdal Kalkan, İlhan İşbilen, Muhammed Çetin, Hasan Hami Yıldırım aday adaylığı başvurusunda bulunmadı. Eğer bu isimler, MHP’den aday olmazlarsa ya da seçimlere bağımsız olarak girme kararı almazlarsa bunların milletvekilliği de sona ermiş olacak.

HAKAN ŞÜKÜR’DEN SON NOKTA
İsmi bir süre İdris Bal ve İdris Naim Şahin’in yeni kurduğu partilerle anılan Hakan Şükür’ün artık siyaset yapmak istemediği iddia edildi.

İDRİS BAL BAĞIMSIZ ADAY MI OLACAK?
60 il başkanı istifa ettikten sonra büyük bir darbe alan Demokratik Gelişim Partisi Genel Başkanı İdris Bal, seçimlerde memleketi Kütahya’da bağımsız aday olarak girmesi konuşulurken, Millet ve Adalet Partisi Genel Başkanı İdris Naim Şahin kendi partisiyle seçimlere girecek.

Kaynak: Haber7/Ömer Süt

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.