15 Temmuz gecesini 15 dilde dünyaya anlatacaklar! | Ses MagazinSes Magazin

29 Kasım 2020 - 07:20

15 Temmuz gecesini 15 dilde dünyaya anlatacaklar!

15 Temmuz gecesini 15 dilde dünyaya anlatacaklar!
Son Güncelleme :

24 Ağustos 2016 - 11:55

15 Temmuz darbesi ve Türkiye’de yaşananlar 15 dilde antifeto.com’dan dünyaya anlatılacak.

Aralarında akademisyenler, STK temsilcileri, yazarlar ve gazetecilerin, bürokratların, esnafların, her meslekten kişilerin bulunduğu grup tarafından tüm dünyada sosyal ve kültürel diplomasi başlatmak amacıyla yayına sokulan antifeto.com 15 dilde FETÖ/PDY örgütünün faaliyetlerini, 15 Temmuz darbesi ve Türkiye’de yaşananları tüm dünyaya anlatmak amacıyla Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Flemenkçe, Bulgarca, Farsça, Rusça, Çince, Kürtçe, Hintçe, Özbekçe, Malayca olmak üzere yayın yapacak.

Aynı grup 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe sonrası Whatsapp’tan oluşturdukları grup ile ve mde.gen.tr ile düşüncelerini toplumun her kesimiyle paylaşarak milletimizin ve devletimizin bu önemli süreçte fikirleriyle katkı sağlamaya çalışıyorlar.

Sosyal ve kültürel bir diplomasi hareketi başlatan grup Araştırmacı Analist Muhammed Taha Gergeroğlu başkanlığında, Prof. Dr. Ramazan Biçer, Ayhan Altıntaş, Dr. Ahmet Kesli, Şeref Kılıçlı, Merve Yılmaz, Murat Emeç, Zeynep Çiftçi, Mehmet Kesim, Kemal Sertel, Muhammet İkbal Bakırcı, Ekrem Altan, Murat Sarı, Cüneyt Parlayan gibi isimler başta olmak üzere toplumun her kesiminden her tür meslekten kişiler yer alıyor.

Grup üyeleri Türkiye için dezavantaj gibi görünen konuları avantaja çevirerek, bu durumdan vazife çıkararak, büyük bir sorumluluk içerisinde boşluğu dolduracak girişimlerde bulunacak.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.