10 NUMARA ADAMSIN BÜLENT ŞAKRAK | Ses MagazinSes Magazin

27 Kasım 2020 - 05:28

10 NUMARA ADAMSIN BÜLENT ŞAKRAK

10 NUMARA ADAMSIN BÜLENT ŞAKRAK
Son Güncelleme :

29 Kasım 2016 - 14:46

17 views

Bülent Şakrak Ceyda Düvenci ile evli. Allah yuvalarındaki mutluluğu ve ağız tadlarını bozmasın diyerek en iyi temennimizi iletelim sonra söze bizim dilden devam edelim.
Magazin dünyası“iyi şeyleri” alkışlamayı pek bilmez! Aslında bilir de, domuzluğundan pek oralı olmaz. Acayip yarışın olduğunu, milletin birbirinin gözünü oymaya çalıştığı bu serbest rekabet dünyasında, dostluklar da sevgiler de ne yazık ki, timsah modelindeki gibidir. Kimsenin, neye ağladığını neye sevindiğini kestiremezsiniz.
Bir dolu sözün ardından sonra küçük bir hatırlatma yapmak isterim. Ceyda Düvenci’yi sanatçı kimliğinin dışında tanımam. 40 yıla erişmiş gazetecilik hayatımda, bir kere telefonda konuşmuşluğumuz vardır. Ama nedense Bu oyuncuya karşı hep sempatim oldu.
Yıllar önce tahminen 2000 yılında bir köşe yazısında Ceyda Düvenci’nin adını anmış gelecekte büyük oyuncu olacak demiştim. Şimdiye baktığınızda, o günden bu yana ne değişti diye sorguladığınızda, bana göre oynadığı dizilerden sonra büyük oyuncu unvanını çoktan kanıtladı… Ama diğerlerine, hani şu her fırsatta göz oymaya kalkanlara göre nasıl bir oyuncudur diye sorsalar ne derler bilmem. Çünkü kıskançlık öyle büyüktür ki, dilleri dönmez haklıya hakkını teslim etmek için. Gerçi onların fikirlerinin de bu yazıda çok önemi yok.
O köşe yazısından sonra nezaket gösterip Ceyda Düvenci beni aramış teşekkür etmişti. Onun teşekkürü hala benim için çok değerli ve önemli. Olumsuz yazıda küfür etmesini pek beceren sanat dünyası iyi anıldığı yazılara tanık olunca “bu zaten benim hakkımdı” diyerek böbürlenirdi çoğu zaman. Yıllarca meslek hayatımda buna tanık oldum.
Ceyda Düvenci’nin bu davranışı insani kimliğini, hazmını gösteriyor benim için.
Çok ben merkezci cümleler kurmak istemiyorum ama yazının başlığına bakarsanız “bana göre” şekillenmiş bir yargının izleri var cümlelerimde. Kuşkusuz “ben”ce konuşacağım bir süre. Mecburen katlanacaksınız.
Ceyda Düvenci’nin kızı için paylaşımlarını gördükçe “doğru karar vermişim bu insan hakkında” diyorum çoğu kez. Çünkü anne-baba olmayan biri bu azmi ve fedakarlığı anlamaz. Hemen yeri gelmişken Ceyda Düvenci ile ilgili “Helal olsun sana güzel yürekli anne” diyerek son cümleyi kurayım da Bülent Şakrak’ın neden 10 numara adam olduğuna geçeyim.
İkisi de evlilik görmüş insan ya, imtihan dünyasında Yaradan’ın kime ne zaman fırsat verdiğini nasıl denk geldiğini görüyoruz. Örnek alınması gereken bir muhabbet bir aile biçimi…
Bülent Şakrak bir aile fotoğrafına ve sosyal platformda altına yazdığı cümlelerin duygusallığına, samimiyetine bakın.
Diyor ki Bülent Şakrak: İşte benim aşka yürüdüğüm yolum, özlemelerim, ve en çoook sevmelerim. Hani önümüze duvar örseler, onların sevdiği renge boyarım, o derece… En büyük dualarım, Ailem… Çok seviyorum. Bin şükür.”
Helal olsun sana adam. Adam gibi adamsın. Bir, seviyorsun ve verilene şükrediyorsun. İki, bunu yaparken yapmacık değilsin ve samimisin, benzemiyorsun yalancıktan polyanna’yı oynayanlara…
Ve üç, doğru bir karar sizi buluşturmuş, bir baba olarak sen, bir anneyi nasıl mutlu edeceğini çözmüşsün.
Daha fazla söze gerek yok. Allah yuvalarını mutlu ve daim etsin.
Cümlelerimdeki “siz”leri “sen” olarak kurduğum için de beni affetsinler…
Savaş kalafat

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.