YÖK, BAZI REKTÖRLERLE KORONAVİRÜS TOPLANTISI YAPIYOR ! | Ses MagazinSes Magazin

24 Ekim 2020 - 08:55

YÖK, BAZI REKTÖRLERLE KORONAVİRÜS TOPLANTISI YAPIYOR !

YÖK, BAZI REKTÖRLERLE KORONAVİRÜS TOPLANTISI YAPIYOR  !
Son Güncelleme :

11 Mart 2020 - 17:12

YÖK’ün Bugün 18.00’de gerçekleştirileceği planlanan toplantıya, öğrenci sayısı ve yabancı uyruklu öğrenci sayısı yüksek olan bazı üniversitelerin rektörleri de katılım gösterecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında, bazı üniversite rektörleri ve alanında uzman akademisyenlerin katılacağı “koronavirüs” gündemiyle bir toplantı yapılacak.

Toplantı bugün saat 18.00’de, YÖK’te gerçekleştirilecek.

ALINACAK ÖNLEMLER

Toplantıda, koronavirüse yönelik üniversitelerde şimdiye kadar alınan ve alınması gereken bütün ek tedbirler ele alınacak.

UZMAN AKADEMİSYENLER TOPLANTIYA KATILACAK

Öğrenci sayısı ve yabancı uyruklu öğrenci sayısı yüksek olan bazı üniversitelerin rektörlerinin katılacağı toplantıya, ayrıca alanında uzman olan sınırlı sayıda akademisyen de davet edildi.

Toplantıda ele alınacak konular arasında; yurt dışı ziyaret öyküsü bulunan ve planlayan akademisyenlerin durumu, akademik amaçlı gerçekleştirilen kongre, panel, toplantı gibi seyahat programları, üniversitelerde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin durumu, değişim programları kapsamında yurt dışında bulunan Türk öğrenciler ve bu program sonrasında ülkeye dönenlerin intibakları yer alıyor.

Toplantıya, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın da katılması bekleniyor.

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.