ÜNLÜ AVUKAT LEMAN TÜRKMENOĞLU’NDAN BALIK EKMEK MAFYASINA DARBE | Ses MagazinSes Magazin

7 Mayıs 2021 - 09:03

ÜNLÜ AVUKAT LEMAN TÜRKMENOĞLU’NDAN BALIK EKMEK MAFYASINA DARBE

Eminönünde ki balık ekmek teknesine kayyum getirildi…

ÜNLÜ AVUKAT LEMAN TÜRKMENOĞLU’NDAN BALIK EKMEK MAFYASINA DARBE
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2021 - 17:37

Cemiyet dünyasının ünlü avukatlarından Leman Türkmenoğlu, ilklere imza atmaya devam ediyor.

 

EMİNÖNÜ’NDE Kİ BALIK EKMEK TEKNESİNE KAYYUM TAYİN EDİLDİ

 

Eminönü’nde yıllardır  faaliyet gösteren ve sürekli gündeme gelen Balık Ekmek teknelerinde ki yüksek rant paylaşılamıyor. Tekne sahipleri ile Belediye arasında sık sık gündeme gelen Balık Ekmek teknelerinin işletmeciliğinde ortaklar arasında da büyük bir savaş var. Eminönü sahilinde yer alan üç adet teknenin her biri ayrı ayrı resmi olarak  tek kişi adına kayıtlı olmakla beraber bu tekneler çok ortaklı bir işletmedir. Yıllardır kendi aralarında yazılı olmayan kurallara göre yönetilmektedir. Elde edilen hasılat ise ortaklar arasında paylarına göre dağıtılmaktadır.

Ancak geçtiğimiz günlerde Kalyatai Barbaros isimli teknenin ortaklarından ve adli sicili oldukça kabarık olan Arif Hikmet İlke bir grup adamı ile birlikte şirket merkezini basmış ortaklar arasında çıkan çatışma sonrasında Arif Hikmet İlke Kalyatai Barbaros isimli tekneye, iş yerine ve diğer ortakların paylarına el koymuş konu medyaya intikal etmiştir. Ortaklardan Fethullah Durmuşlar, balık ekmek mafyası çatışmasını Avukatı Leman Türkmenoğlu vasıtası ile yargıya taşımış ve hukuk dışı eylemler ile balık ekmek ekmek teknelerinin yönetimini ele almak isteyen Arif Hikmet İlke’ye hukuk savaşı başlatmıştır.

Balık Ekmek işletmelerinin  haksız ve hukuksuz gidişatına son vermek, paylaşılamayan rantın adil dağılımını ve yönetimini sağlamak, gasp edilen hakları hak sahibine iade etmek, ÇIKAR AMAÇLI SUÇ TEŞKİL EDEN EYLEMLERE  ENGEL OLMAK AMACI İLE ÇOK SAYIDA DAVA AÇAN AV.LEMAN TÜRKMENOĞLU BİR İLKE DAHA İMZA ATMIŞ VE BALIK EKMEK TEKNESİNE DENETİM KAYYUMU ATANMASINI SAĞLAMIŞTIR. Denetim Kayyumu tayin edilmesi ile birlikte kayıt dışı gelir ve gider kayıt altına alınacak, balık ekmek teknelerinin işletmeciliği için süre gelmekte olan ve geçmişte çok sayıda insanın vücut ve hayat bütünlüğüne zarar veren olaylar çatışmalar böylece önlem altına alınacaktır.

KALYATAİ BARBAROS İSİMLİ TEKNENİN İŞLETMESİNE DENETİM KAYYUMU ATANMASINI SAĞLAYARAK BÜYÜK BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATAN  AV.LEMAN TÜRKMENOĞLU AMACININ,  ORTAKLAR ARASI ADİL YÖNETİM İLKELERİ ÇERÇEVESİNDE İŞLETMENİN YÖNETİLMESİ,  KAYIT DIŞI FAALİYETLERİN VE HUKUK DIŞI  EYLEMLERE SON VERİLMESİ  OLDUĞUNU İFADE ETMİŞTİR.

 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.