TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS SAYISI 5'E YÜKSELDİ ! | Ses MagazinSes Magazin

21 Ekim 2020 - 15:29

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS SAYISI 5’E YÜKSELDİ !

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS SAYISI 5’E YÜKSELDİ  !
Son Güncelleme :

13 Mart 2020 - 18:53

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, Türkiye’de görülen Covid-19 vaka sayısının 5’e çıktığını bildirdi.

Bakan Koca, “İlk 2 vakamızla aynı temas çevresi, aynı aile içinde 3 yeni tanı daha koyduk. 5 vakanın tamamı doğrudan bağlantılı” dedi.

Koca, “Dün akşam sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var.” ifadesini kullandı.

Koca, ikinci hastanın Türkiye’de tanı konur konmaz takibe alınan ilk Covid-19 hastasının çevresinden olduğu bilgisini de paylaştı.

Dün akşam sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var. İlk hastamızın, tanı konur konmaz takibe alınan çevresindendir. Virüsün olası yayılımını bu sınırlar içinde tutabilmek için gerekli tedbirlere başvurduk. Sorunun üstesinden birlikte geleceğiz.

Bu arada “Daha önce 5 ülkeye uçuş yasağı konmuştu. Şimdi 9 ülkeye daha bu yasak konuluyor.” diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse yönelik tedbirler kapsamında, “Hastanelerimize ziyaretçi kısıtlaması getiriyoruz. Mesai saatleri içinde ziyaretçi kabul edilmeyecek.” açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, “Tedbirleri ne kadar sıkı tutarsak tehdit o kadar zayıflar. Sonuç alana kadar tedbiri elden bırakmayacağız.” dedi.

2019’un Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyada hızla yayılan salgın önceki gün (11 Mart) Türkiye’de de görülmüştü. Gece yarısı düzenlediği basın toplantısında ilk vakayı açıklayan Sağlık Bakanı Koca, hastanın ve çevresinin karantina altında tutulduğunu belirtmiş ancak hangi ilde bulunduğu bilgisini vermemişti.

Kaynak: EuroNews

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.