MÜSİLAJ İNCELEMESİNDE SONUÇLAR İYİ DEĞİL « Ses Magazin

15 Haziran 2021 - 14:58

MÜSİLAJ İNCELEMESİNDE SONUÇLAR İYİ DEĞİL

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada…www.sesmagazin.com’da

MÜSİLAJ İNCELEMESİNDE SONUÇLAR İYİ DEĞİL
Son Güncelleme :

10 Haziran 2021 - 12:30

Marmara Denizi’ni saran ve büyük endişe yaratan deniz salyası (müsilaj) ile mücadele devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde başlatılan seferberlik ile felaketin büyümeden bitirilmesi hedefleniyor. Deniz salyası temizliği devam ederken, ne olduğuna dair araştırmalar yapılıyor. Çalışmalar sürdürülürken, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar konuyla ilgili bir video yayınladı. Birpınar, müsilajın laboratuvar ortamında yüzde 99’unun su olan bir salgı olduğunun görüldüğünü açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Müsilaja daha yakından bakalım. Yüzde 99’u su olan bir salgı. Ancak suyu bir filtreden geçirmek suretiyle ayırmak oldukça güç. Laboratuvar ortamında yapılan analizde de bu net bir şekilde görülüyor. Peki müsilajı topladık sudan nasıl arındıracağız? Şimdi de bir koagülant ilave ediyoruz müsilaja. Suyun ne kadar kolay ayrıldığını görüyorsunuz. Ve işte müsilaj” ifadelerini kullandı., “Müsilaja daha yakından bakalım. Yüzde 99’u su olan bir salgı. Ancak suyu bir filtreden geçirmek suretiyle ayırmak oldukça güç. Laboratuvar ortamında yapılan analizde de bu net bir şekilde görülüyor. Peki müsilajı topladık sudan nasıl arındıracağız? Şimdi de bir koagülant ilave ediyoruz müsilaja. Suyun ne kadar kolay ayrıldığını görüyorsunuz. Ve işte müsilaj” ifadelerini kullandı.

kaynak:haberler.com

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.