'Kurban kesmeyelim de birbirimizi mi keselim?' | Ses MagazinSes Magazin

27 Ekim 2020 - 11:40

‘Kurban kesmeyelim de birbirimizi mi keselim?’

‘Kurban kesmeyelim de birbirimizi mi keselim?’
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2016 - 11:46

Her söylediği olay olan eski manken Tuğçe Kazaz, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Sosyal medya hesabından siyasi gündeme ilişkin paylaşımlarıyla dikkati çeken Tuğçe Kazaz, son olarak kurban kesmek ile ilgili fikrini beyan etti. Bilgisayar başında çalışırken çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Kazaz, kurban hakkında uzun bir metin yazdı.

Tuğçe Kazaz’ın İnstagram paylaşımı şöyle:

“KURBAN KESMEK İBADET DEĞİLMİŞ!!! Kurban ibadet değil diyen cahiller olmuş. Sözde medeniyeti bize aşılayan batı toplumları, kurban kesmediği için kurban yerine 57 Müslüman ülkedeki masumları kesiyor. Kurban kesmek sadece bir hayvanı kesmek değildir. Yüce Yaradan o kurbanla beraber içimizdeki kini, nefreti ve negatif olan tüm duyguları kesip atmamız için bize kurban kesmeyi emretmiştir. Bu durumda, kurban kesmeyelim de birbirimizi mi keselim? Asıl sizler kurban kesmediğiniz için bu kadar saldırgan ve tedirginsiniz. O nedenle inanan herkesin kurban kesmesi ve hatta kesilen kurbanın akan kanını izlemesi lazım. Böylece o kesilen kurbanla beraber tüm negatif duygularımızdan kurtulabiliriz. Mutlak adalet ve doğruluk sahibi olan Rabbimiz, her olayda olduğu gibi kurban olayında da insan olmamız için bize bu hediyeyi bahşetmiştir.”

Ekran Resmi 2016-08-29 11.42.58

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.