KORONAVİRÜS YENİ ZELANDA VE NİJERYA'DA | Ses MagazinSes Magazin

31 Ekim 2020 - 04:53

KORONAVİRÜS YENİ ZELANDA VE NİJERYA’DA

KORONAVİRÜS YENİ ZELANDA VE NİJERYA’DA
Son Güncelleme :

28 Şubat 2020 - 15:17

Gelen son dakika bilgisine göre İran’dan gelen 60 yaşlarınd olan Yeni Zelanda vatandaşı bir kadında yeni tip koronavirüs tespit edildi.

Avustralya’da resmi temaslarda bulunan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern,Endonezya’nın Bali Adası aktarmalı İran’dan gelen Yeni Zelandalı kadında virüse rastlandığını duyurdu.

Ardern, Yeni Zelanda’ya 26 Şubat’ta gelen ve kimliği açıklanmayan hastanın Auckland Şehir Hastanesi’nde tedavi gördüğünü söyledi.

Öte yandan Sağlık Bakanlığı da hastanın Emirates Havayollarının EK450 sefer sayılı uçağıyla ülkeye geldiği bilgisini paylaşarak, aynı uçakta bulunanların sağlık birimlerine başvurmasını istedi.

KORONAVİRÜS NİJERYA’DA !

Koronavirüs, Sahraaltı Afrika’da ilk kez Nijerya‘da görüldü. Nijerya Sağlık Bakanı Dr. Osagie Ehanire, ülkede ilk koronavirüs vakasının 25 Şubat’ta İtalya’nın Milano kentinden Lagos’a gelen İtalyan vatandaşından tespit edildiğini belirtti.

KARANTİNA ALTINDA

Ehanire, İtalyan vatandaşının Lagos’taki Bulaşıcı Hastalık Hastanesi’nde karantina altına alındığını ifade etti. Koronavirüs, Afrika kıtasında ilk olarak Cezayir ve sonra da Mısır’da görülmüştü.

Kaynak: Ensonhaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.