Diş hekimi korkusu olanlara 10 tavsiye | Ses MagazinSes Magazin

27 Ekim 2020 - 08:59

Diş hekimi korkusu olanlara 10 tavsiye

Diş hekimi korkusu olanlara 10 tavsiye
Son Güncelleme :

04 Ağustos 2016 - 15:51

Rutin diş kontrolleri sizin de kabusunuz oluyorsa bu 10 önemli uzman tavsiyesi korkunuzu yenmenizde size yardımcı olabilir. İşte uzmanından korkularınızı yenebileceğiniz 10 tavsiye:

– Öncelikle aşırı korkusu olan bireylerde genel anestezi ve sedasyon gibi ileri tekniklerin her zaman alternatif olabileceğini unutmayınız.

– Sizi rahat ve güvende hissettiren, samimi ve ilgili bir diş hekimi seçmelisiniz.

– Tedavi başlamadan diş hekiminize korkularınızdan bahsederseniz ve tam olarak neden korktuğunuzu belirtirseniz, diş hekiminiz korkunuzu yenmeniz için size yardımcı olacaktır.

– Diş hekiminizden tedavi başlamadan tüm prosedürü adım adım anlatmasını isteyiniz.

– Tedavi esnasında herhangi bir nedenle işleme ara vermek isterseniz, bunu tedavi başlamadan diş hekiminizle aranızda bir işaret ile belirleyebilirsiniz.

– Derin nefes alıp rahatlamaya ve anlık streslerden uzaklaşmaya çalışınız. Randevularınızı günün stres ve yorgunluğu birikmeden önce, yani sabah saatlerine almanız sizin için olumlu olacaktır.

– İşlem yaptırmadan önce kliniği tanıyıp incelemek, çalışanlara sorular sormak, hijyeni, personel ve ekipmanı gözlemlemek sizi rahatlatacaktır.

– İşlemlere basit olanlarla başlayınız. Tüm tedavileri tek seferde yaptırmak zorunda değilsiniz, ilk seferde sadece bir temizlikle seans sonlandırılabilir.

– Diş hekimi kontrollerine probleminiz olmasa dahi düzenli gidiniz. Böylece hem büyük işlemlerden kaçınabilir hem de ortama daha rahat alışabilirsiniz.

– Unutmayınız; diş hekimliği teknolojileri ve tedavi teknikleri son yıllarda sizin konforunuzu arttıracak şekilde oldukça ilerlemiştir.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.