CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN G20 ZİRVESİ SONRASI AÇIKLAMA YAPTI | Ses MagazinSes Magazin

24 Ekim 2020 - 03:45

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN G20 ZİRVESİ SONRASI AÇIKLAMA YAPTI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN G20 ZİRVESİ SONRASI AÇIKLAMA YAPTI
Son Güncelleme :

26 Mart 2020 - 20:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G20 zirvesi sonrasında açıklamalarda bulunarak, tüm ülkeleri koronavirüsle mücadele etme davetinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenen G20 zirvesine telekonferans sistemiyle katıldı.

Erdoğan’ın Tarabya’daki Huber Köşkü’nden iştirak ettiği zirve, 2 saat 15 dakika sürdü.

Zirvede, koronavirüs ile mücadelede yürütülen küresel çalışmaların koordine edilmesi ve insanlar ile ekonomi üzerindeki etkilerinin azaltılması konuları görüşüldü.

“ MÜCADELEYE KATILMAYA DAVET EDİYORUM ”

Zirve sonrasında açıklamalarda bulunan Erdoğan, “İnsanlığın tamamı rahat nefes alıncaya kadar tüm ülkeleri adil bir şekilde bu küresel sağlık kriziyle mücadeleye katılmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

İŞ BİRLİĞİNİ GÖSTERMEK ZORUNDAYIZ

Küresel finansal kriz döneminde yaapıldığı gibi bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiçbirimizin korumacı ve tek taraflı politikalar uygulama lüksü yoktur. Alacağımız tüm ulusal tedbirlerin Dünya Ticaret Örgütü kuralları ile uyumlu ve uluslararası iş birliğini teşvik edici olması önemlidir. Salgının kontrolü ile hastalığın teşhisi ve tedavisi konusundaki birikimlerin de paylaşılması gerekiyor. Koronavirüs salgını G20’nin iş birliği ve uzlaşı ruhunun önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Bu süreçte yönlendirici olmak, sorumluluk almak ve küresel ölçekte iş birliğini göstermek zorundayız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.