ÇEKYA'DA OHAL İLAN EDİLDİ ! | Ses MagazinSes Magazin

24 Ekim 2020 - 08:36

ÇEKYA’DA OHAL İLAN EDİLDİ !

ÇEKYA’DA  OHAL İLAN EDİLDİ  !
Son Güncelleme :

13 Mart 2020 - 10:06

Çekya Başbakanı Babis yaptığı açıklamada, koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla olağanüstü hal (OHAL) ilan edildiğini bildirdi.

Ölümcül koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla, tüm ülkeler önlem üstüne önlem almaya devam ediyor.

Bu kapsamda Çekya da olağanüstü hal (OHAL) kararı aldı.

Çekya Başbakanı Adrej Babis basına yaptığı açıklamada, yerel saatle 18.00 itibarıyla OHAL’in yürürlüğe gireceğini belirterek, alınan yeni önlemleri duyurdu.

SINIR KAPILARINA KISITLAMA GETİRİLDİ

Avusturya ve Almanya sınırlarında cuma akşamından itibaren yeni bir düzenlemeye gidileceğini ifade eden Babis, yeni sınırlamalarla ülkeye giriş ve çıkışların yalnız 11 sınır kapısından gerçekleştirileceğini söyledi.

Babis, yüksek risk bulunan ülkelerden Çekya’ya girişlerin yasaklanacağını, aynı şekilde Çekya vatandaşlarının da bu ülkelere gidişine izin verilmeyeceğini kaydetti.

AVUSTURYA VE ALMANYA’DAN GİRİŞLER YASAK

Almanya ve Avusturya‘dan Çekya’ya yabancıların girişine izin verilmeyeceğini aktaran Babis, bir sonraki duyuruya kadar bütün vize işlemlerinin askıya alındığını, yurt dışında bulunan Çeklerin ülkeye giriş yapabileceğini ve girenlerin iki hafta karantinaya alınacağını bildirdi.

BAR VE RESTORANLAR 20.00 – 06.00’YA KADAR KAPALI

Yeni önlemler kapsamında, cuma günü itibarıyla bar ve restoranlar saat 20.00’den 06.00’ya kadar kapalı tutulacak. Spor salonları, yüzme havuzları ve bazı spor tesisleri, kulüpler, galeriler ve kütüphanelerin yanı sıra alışveriş merkezlerindeki restoranlar da kapanacak.

POLİS DENETİMİ

Ayrıca ülkede karantinaya alınan kişilerin kurallara uyup uymadıları polis tarafından denetlenecek.

Kaynak: EnsonHaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.