Bu hafta vizyona girenler | Ses MagazinSes Magazin

26 Ekim 2020 - 21:00

Bu hafta vizyona girenler

Bu hafta vizyona girenler
Son Güncelleme :

12 Ağustos 2016 - 15:50

Bu hafta yine aşktan, korkuya, gerilimden, drama kadar farklı türden vizyona giren beş iddialı filmi sizler için derledik

189674

Suicide Squad: Gerçek Kötüler

DC Comics’in bol kötülü çizgi romanı olan Suicide Squad’dan aynı isimle uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda David Ayer oturuyor. Robert Kanigher ve Ross Andru’nun yarattığı karakterleri uyarlayan isimse Justin Marks. DC Entertainment ve Warner Bros.’un ortak yapımcılığından hayata geçen projenin kadrosunda ise Margot Robbie, Will Smith, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jared Leto gibi pek çok yıldız isim yer alıyor.

Dünyanın en tehlikeli takımını toplamak için, hapisteki ‘Süper Güçlü Kötü Adamları’ bir araya getirir, devletin emri ile onları en güçlü silahlarla donatır ve gizemli bir suç örgütünü yenmeleri için onları göreve gönderir. Ancak, bu ‘İntihar Timi’, aslında başarılı olmaları için değil de, tescilli suçları nedeniyle, eninde sonunda kaybedecekleri aşikar bir göreve çıktıklarını fark ettiklerinde ne yapacakları bilinmez.

421692.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

Lanetli Anahtar

Bir grup arkadaş, arkadaşlarına yardımcı olmaya çalışırken kendi başlarını, içinden çıkılmaz bir belanın içine sokarlar. Kendisine büyü yapılan arkadaşlarını kurtarmak adına internetten indirdikleri büyü ve cin yazılarını yakan genç grup çok tehlikeli bir kabile olan ‘Daktylos’ cinlerinin hedefi haline gelir. İda dağında yaşayan Daktylos cinlerinin en azgını olan Damanaus’un gazabından hiç kimse kurtulamamıştır. Damanaus’un yeni hedefi de genç arkadaş grubundan başkası değildir. Yönetmenliğini, senaristliğini ve yazarlığını Hasan Gökalp’in üstlendiği filmin başrollerinde yönetmenin yanı sıra Zeynep Buse Kale, Ayça Büsküvütçü ve Zeynep Ülkü Kam yer alıyor.

193937.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

Café Society

Akademi ödüllü kült yönetmen Woody Allen’ın 2016 tarihli projesi Cafe Society eğlenceli bir dramatik komedi olarak dikkat çekiyor. Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Blake Lively, Steve Carell ve Parker Posey’nin yanı sıra Corey Stoll, Anna Camp ve Paul Schneider’ın da bulunduğu kadro adeta bir yıldızlar geçidi.

Film Bronx’da doğan Bobby Dorfman’ın izinden giderek seyircilere heyecanlı bir hikaye vadediyor. Birbirinden ilginç bireylere sahip olan bir ailenin en küçük oğlu Bobby Dorfman, yaşadığı hayattan bezmiş durumdadır. Dönemin en popüler film yıldızlarının menajerliğini yapan dayısı, Phil’in yanına gitmek ailesinin kuyumcu dükkanında çalışmaktan çok daha cazip gelince adam soluğu Hollywood’ta alır.

Phil’in ajansında çalışmaya başlayan Bobby, Hollywood’un skandal, dedikodu ve güzel kadınlarla dolu göz kamaştırıcı dünyasına ilk başlarda hayran kalsa da orada gerçekliğin, bir hayli esnek bir şey olduğunu keşfedecektir. Bildiği acı ve aşk kavramlarının bir bir yıkılışını gören genç adam edindiği deneyimlerle zaman geçtikçe farklı bir adam olmaya başlar. Hollywood’un deneyimlerinden sonra New York’a dönen Bobby sıfırdan yeni bir hayata başlasa da geçmişin parıltılı ancak acılı izleri onu rahat bırakmayacaktır.

1230213

Vahşet Gecesi

Eve, sıradan ama mutlu bir hayatı varken Phil adında gözü dönmüş, sapık bir adam tarafından kaçırılır. Bir evin bodrum katında rehin tutulur. Bu güç durumdan kurtulmanın çaresini bulan Eve,

yaptığı bir plan ile o bodrum katından kaçar. Fakat kaçarken eline bir dizi fotoğraf çeşitli numaraların olduğu bir kağıt parçası geçer. Kendisi gibi kaçırılıp, farklı evlere hapsedilen başka kızlar da vardır. Eve, silah zoruyla Phil’i de yanına alarak bu evleri tek tek dolaşıp kızları kurtarmaya karar verir. Ama bu, sandığı kadar kolay olmayacaktır…

Véroniquein-İkili-Yaşamı-2016

Veronique’in İkili Yaşamı

Veronika Polonya’da yaşamaktadır, Veronique ise Paris’de. Birbirinden haberleri bile olmayan bu iki insan, bir şekilde birbirlerinin hayatlarını etkileyeceklerdir. Veronika bir müzik okulunu girer ve çok çalışır. Ancak ilk performansını verirken ölür. Veronique’nın hayatı da bu noktadan sonra değişmeye başlar ve aniden şarkıcı olmamaya karar verir.

Krzysztof Kieslowski’nin fantaziyle yoğrulmuş bu muazzam filmi, senaryosunun orjinalliği ve Renk Üçlemesinin son halkası olan Kırmızı’da oynayan Irène Jacob’un iki karakteri de son derece inandırıcı bir şekilde oynamasıyla dikkat çekiyor.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.