ABD BAŞKANI TRUMP AÇIKLADI: HİÇBİR İLAÇ ALMIYORUM | Ses MagazinSes Magazin

27 Ekim 2020 - 03:03

ABD BAŞKANI TRUMP AÇIKLADI: HİÇBİR İLAÇ ALMIYORUM

ABD BAŞKANI TRUMP AÇIKLADI: HİÇBİR İLAÇ ALMIYORUM
Son Güncelleme :

10 Ekim 2020 - 11:31

Gelen son dakika bilgisine göre, ABD Başkanı Trump bir süredir koronavirüs tedavisi görüyordu. Başkan Trump yaptığı açıklamada son 8 saattir hiçbir ilaç kullanmadığını belirterekKendimi çok güçlü hissetmiyordum ancak bu hastalığı geçiren birçok insanın aksine nefes sorunum yoktu.” ifadelerini kullandı.

 

Trump, Kovid-19 teşhisi konulduktan sonraki ilk mülakatını Fox televizyonunda yayınlanan Tucker Carlson Show için Doktor Marc Siegel’in sorularını yanıtlayarak verdi.

Şu anda kendini “oldukça güçlü” hissettiğinin altını çizen Trump, “Walter Reed Askeri Hastanesine giderken kendimi çok güçlü hissetmiyordum ancak bu hastalığı geçiren birçok insanın aksine nefes sorunum yoktu. ” ifadesini kullandı.

Siegel’in “Doktorların dediği vakitten önce hastaneden ayrılmak istediniz mi?” şeklindeki sorusuna ise Trump, “Evet istedim. Beni sadece gözlem için orada tutmak istediler ama ben ilk günden sonra zaten kendimi çok iyi hissediyordum.” yanıtını verdi.

Trump, “Son 8 saattir, hiçbir ilaç almıyorum. Bu da beni daha iyi hissettiriyor çünkü ilaç almayı sevmiyorum.” ifadesini kullandı.

Hastanede akciğer tomografisi çekildiğini belirten Trump, “Akciğerde biraz tıkanıklık olduğunu söylediler ama her gün daha da iyileştim.” diye konuştu.

– Trump, Kovid-19’u Beyaz Saray’daki etkinliklerde kapmış olabileceğini söyledi

Trump, “evinin bodrum katından çıkmıyor” diye eleştirdiği Demokrat rakibi Joe Biden’a da gönderme yaparak, “Ben virüs konusunda bir tehlike olduğunu biliyordum ama hayatının geri kalanında evinin bodrum katında saklanan biri olamam. Ben dünyanın en büyük ekonomisine sahip bir ülkeyi yönetiyorum.” dedi.

Kendisine verilen steroid’in yan etkileri olup olmayacağına ilişkin bir soruya Trump, “Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Bence ben bu ilacı iyi tolere ettim.” yanıtını verdi.

Trump, Kovid-19 tedavisi gören kişiler için de plazma bağışında bulunacağını açıkladı.

Kovid-19’u nerede kapmış olabileceğinin sorulması üzerine Trump, “Bilmiyorum. Beyaz Saray’da büyük etkinlikler oluyordu belki de orada kaptım. Ama gerçekten bilmiyorum.” dedi.

 

Kaynak: ahaber

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.